Ogres novada pedagogi – Zelta fonds

  1. decembrī Jauniešu mājā Ogrē notika svinīgs pasākums, kurā tika godināti un Ogres novada skolotāju Zelta fondā uzņemti pedagogi, kuri pedagoga darbam ir veltījuši 40 un vairāk darba gadus.

Jauniešu māja – vieta, kur justies ērti

Pasākumu vadīja Ogres novada Izglītības pārvaldes galvenā jaunatnes lietu speciāliste Dace Veiliņa, kura atklāja, ka pasākums tiek rīkots šogad tapušajā, jaunajā Jauniešu mājā – vietā, kur pedagogi varētu justies visērtāk, jo savā ikdienā ar jauniešiem ir nemitīgā mijiedarbībā, un aicināja pedagogus uz to turpmāk nākt kopā ar saviem jauniešiem.

Iedvesmoties vienam no otra stāstiem

Klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, kurš pauda lepnumu par klātesošo pedagogu paveikto novada izglītības jomā, pateicās pedagogiem par darbu un atzina, ka Jauniešu māja Ogres novadā ir īpaša vieta, kur turpmāk jaunieši varēs pulcēties un pavadīt laiku kopā. Savukārt Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs atzina, ka šis pasākums ir iespēja klausīties vienam otra stāstos, iedvesmoties un smelt spēku no tiem.

Ideālā darba diena un pozitīvās vērtības

Pasākumā piedalījās aktīvas jaunietes, Anna Rutkovska, Paula Estere Āboltiņa, Keitija Kiršakmene un Amanda Vilciņa, kuras sveica pedagogus un uzdeva viņiem jautājumus, lai kopīgi noskaidrotu pedagoga profesijas pozitīvās puses, pasapņotu par ideālo darba dienu skolā, kavētos atmiņās par piedzīvoto savā jaunībā un darba vietā. Skolotāji atzina, ka ideālā darba diena skolā būtu šāda: nākt uz darbu ar prieku, satikt saprotošus vecākus, ieinteresētus jauniešus, sirsnīgus kolēģus un mājās aiziet bez skolas darbiem un veltīt laiku sev, saviem mīļajiem. Pedagogi atzina, ka viņu darbā ir vairākas pozitīvas vērtības: skolotāji piedzīvo divus jaunos gadus – 1.septembrī un 1.janvārī; vasarā ir atvaļinājums; esot starp bērniem un jauniešiem, saglabā jaunību, iedvesmu un radošumu un vienmēr ir labā formā.

Pasākumā muzikālus priekšnesumus pedagogiem veltīja Ogres Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar saviem pedagogiem: Alberts Vanags (skolotāja Justīne Baulina, koncertmeistare Ērika Jākobsone), Juris Žodžiks (skolotāja Inga Strazdiņa), Elēna Derkevica (skolotāja Ieva Lejniece, koncertmeistare Inga Strazdiņa), Evelīna Kalniņa (skolotāja Inga Strazdiņa), Marta Morozova (skolotājs Maigonis Makars, koncertmeistare Inga Strazdiņa) un Liene Puriņa (skolotāja Viktorija Ivanova, koncertmeistare Inga Strazdiņa).

Šāds pasākums Ogres novadā pirmo reizi notika 2017. gada decembrī, iedibinot jaunu tradīciju – godināt un pedagogu Zelta fondā uzņemt Ogres novada izglītības iestāžu pedagogus, kuru darba stāžs skolā ir vismaz 40 gadi. Pirmajā pasākumā pedagogu Zelta fondā tika uzņemti 67 Ogres novada skolu pedagogi, 2018. gadā – 21 pedagogs, 2019. gadā – 15 pedagogi, 2020. gadā – 16 pedagogi. 2021. gadā pandēmijas dēļ pasākums nenotika, bet šogad pulcēja 93 Zelta fonda pedagogus no visa jaunizveidotā Ogres novada. Ikviens no šiem pedagogiem ir pelnījis balvu par mūža ieguldījumu pedagoģijā, tāpēc arī šie skolotāji tiek pulcināti un viņiem visiem kopā tiek sarūpēti svētki.

Pedagogi saņēma pašvaldības Pateicību par godprātīgu darbu un ilggadēju ieguldījumu izglītībā Ogres novadā, Laura Valtera vēlējuma dzejoļu grāmatu “Sirds silta sajūta” un Piebalgas porcelāna fabrikā radītu zvaniņu ar iegravētiem Imanta Ziedoņa vārdiem “Laiki nav svarīgi. Svarīgs ir cilvēks”, kas simboliski saistās ar pedagoga darba gaitām un skolu.

Pēc svinīgā pasākuma skolotāji varēja ierakstīt savu vēstījumu Ogres novada pedagogu Zelta fonda atziņu grāmatā.

Skatīt pasākuma fotogaleriju

Iepriekšējais Zināmi XXVI Latvijas stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināla rezultāti