Vērienīgs Ogres novada skolēnu konkurss “Bio-ķīmiski aktīvi”

15. februāra diena pagāja aizraujošos pētījumos, gandrīz 100 skolēnu no 15 Ogres novada skolām ieradās Ogres Valsts ģimnāzijā, lai piedalītos konkursā “Bio-ķīmiski aktīvi”. Skolēni pētīja šūnas mikroskopā, aprakstīja tās un veidoja informatīvus un radošus plakātus, veica praktisku pētījumu, nosakot C vitamīna klātbūtni dažādos augļos un dārzeņos.

Īstenojot iekļaujošu pieeju, skolēni no 7. – 9. klasēm strādāja jauktās komandās un uzvarētāji tika noteikti divās kategorijās:

Zinošākie – Artūrs Paisums (Ikšķiles vidusskola), Krista Ozerinska (Taurupes pamatskola), Pēteris Sniegs-Sniedziņš (Lielvārdes pamatskola), Martins Kudrjavcevs (Ogresgala pamatskola), Tīna Pudule (Ogres 1. vidusskola), Dāvis Bobiļevs (Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola).

Draudzīgākie – Laura Majore (Ikšķiles vidusskola), Estere Keita Līcīte (Taurupes pamatskola), Emīls Simaško (Lielvārdes pamatskola), Ieva Kerna (Ogresgala pamatskola), Maija Pāne-Sermule (Ogres 1. vidusskola), Rihards Raginskis Repše (Ogres Valsts ģimnāzija).

Īpašs paldies SIA Ķilupe par sagādātajām dāvanām, kuras saņēma katrs dalībnieks.

Lepojamies ar zinātkārajiem, erudītajiem un draudzīgajiem skolēniem un lieliskajiem skolotājiem, kuri viņus iedvesmo!

4. aprīlī konkursa uzvarētāji devās ekskursijā uz jauno vides izziņas centru Botania Nacionālajā botāniskajā dārzā.

Skolēni atzina, ka apmeklējums bija aizraujošs un piesātināts ar jaunu informāciju un interesantu darbošanos, atzina, ka labprāt to apmeklētu vairākkārt, lai mazākās devās, bet iedziļinoties varētu uztvert visu piedāvāto saturu un pieredzes.

Pasākumu organizēja un rakstu sagatavoja Ogres novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe bioloģijā un ķīmijā
Jūlija Plociņa – Kagaine

Iepriekšējais Konkursā “Skolēni eksperimentē” daudz interesantu pētījumu un demonstrējumu