Adventes laiks jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Šis laiks ir klusuma, miera un pārdomu laiks. Tas ir laiks, ko pavadām ar ģimeni un tuvajiem cilvēkiem, gaidot Ziemassvētkus.
Daudzi, skaitot dienas līdz Ziemassvētkiem, izmanto Adventes kalendāru – kalendāru ar 24 atveramām, katrai dienai paredzētām iedaļām.
Ogres Centra pamatskolas lielā saime šogad izveidoja SAVU Ziemassvētku gaidīšanas kalendāru – divdesmit četri lodziņi, aiz kuriem slēpjas kāds pārsteigums, lai iepriecinātu ikkatra sirdi. Aicinām, uzklikšķinot uz lodziņa, atvērt katru diena savu lodziņu.
Siltu mieru un gaišas, līksmas sirdis šajā brīnumainajā gaidīšanas laikā. Lai kalendārs pārsteidz, iepriecina un iedvesmo! Ogres Centra pamatskolas Ziemassvētku gaidīšanas kalendārs atrodams šeit.
Kalendāra veidošanas pamācība:
Kalendārs veidots https://tuerchen.app/en. Vietne ir bez maksas, ja to izmanto tikai personīgām vajadzībām vai izglītības iestādēs un negūst nekādu peļņu. Par papildu samaksu var iegādāties dažādus bonusus, ko ievietot lodziņos – spēles, krustvārdu mīklas, bet cena ir diezgan augsta. Parasti samaksāju 3 eiro par to, lai netiktu rādītas reklāmas.
Veidojot kalendāru, vispirms izvēlas laika periodu un nosaukumu, pēc tam veido dizainu. Dizainu var izvēlēties no piedāvātajiem variantiem, vai personalizēt.
Interesantāks, protams, ir personalizēts kalendārs. Kreisajā izvēlņu joslā var mainīt fona attēlus, burtu izskatu (fontus), burtu un durtiņu krāsu, krītošos efektus (sniegpārsliņas, sirsniņas, lapiņas utt…).
Kad kalendārs noformēts, atliek pats interesantākais – aizpildīt katras dienas lodziņu. Lodziņos var ievietot tekstu, bildi un saites, katrā lodziņā kopā līdz 5 vienībām. Tad nu atliek būt radošam, uzrunāt sev palīgus, kā to darām mēs, un katra klase, interešu izglītības pulciņš veido video, radošos uzdevumus, ko ievietot lodziņos. Meklējam dažādas saites, kurās veidot spēles, izlaušanās istabas, filmējam video, veidojam stāstus, zīmējumus utt. Cik vien radošums, laiks un iztēle atļauj.
Ja durtiņas ir aizpildītas, tad rediģēšanas procesā tās ir nedaudz pavērušās, bet, ja lodziņā vēl nekā nav, tad durvis ir ciet, kā tas ir 24. numuram.
Spiežot uz zīmulīša, varam ievietot lodziņā informāciju – bildi, tekstu vai saiti.
Aizpildot lodziņu, neaizmirstam saglabāt.
Kad kalendārs gatavs vai tuvojas publicēšanas datums, iegūstam publicēšanas saiti. Tā atrodas labajā augšējā stūrī – My Calendar – Publish. Pēc tam, nākamajā solī, kopējam Public link vai Embed code.
Kā jau Adventes kalendāram, katras jaunas dienas durtiņas atveras pusnaktī. Iepriekšējos datumus redzēt un apskatīties var, nākamos – nevar.
Lai izdodas izveidot savu kalendāru! Atliek tikai priecāties par paveikto!
Pamācību sagatavoja un Ogres Centra pamatskolā par Ziemassvētku gaidīšanas kalendāru atbild 1.–3. klašu datorikas un Lego konstruēšanas un animācijas pulciņa skolotāja Diāna Ķēniņa.