Ogres novada skolēnu skatuves runas konkursa 1.kārta (2.posms) Ogres Centrālajā bibliotēkā

7. martā Ogres Centrālajā bibliotēkā Ogres novada skolēni – skatuves runas mākslinieki – satikās skatuves runas konkursa 1. kārtas 2. posmā, lai demonstrētu savu sniegumu cits citam, kā arī nodotu to žūrijas vērtējumam. Dalībnieku sniegumu vērtēja Ogres teātra mākslinieciskais vadītājs, režisors un teātra pedagogs Jānis Kaijaks, Ogres teātra radošā direktore, teātra kritiķe un zinātniece Ieva Rodiņa, Lielvārdes Tautas teātra režisors, teātra pedagogs Kārlis Lišmanis.

Konkursa dalībnieku pārstāvētais vecuma spektrs bija no 1. līdz 12. klasei, un piedāvātais repertuārs gana plašs un daudzveidīgs – gan iepriekšējo paaudžu autoru, kā, piemēram, Eduarda Veidenbauma dzeja, gan mūsdienu autoru – Noras Ikstenas, Marijas Luīzes Meļķes darbi, un, protams, arī klasiskais repertuārs – Imanta Ziedoņa pasakas un epifānijas.

Konkursā piedalījās gandrīz visu Ogres novada skolu runātāji, kuru sniegums tika iepriekš izvērtēts 1. kārtas 1. posmā – savas skolas konkursā. Dalībnieku sniegumu žūrija kopumā novērtēja kā atbilstošu 1. un 2. pakāpei, savukārt 6 skolēnu sniegums tika novērtēts ar augstāko pakāpi, izvirzot runātājus 2. kārtai, kas notiks 11. aprīlī Rīgas Skolēnu pilī.

Uz 2. kārtu tika izvirzīti konkursa dalībnieki:
Sāra Kravale, Ikšķiles vidusskolas 3. kl. skolniece
Aleksandra Vanaga, Lielvārdes pamatskolas 2. kl. skolniece
Dāvis Āboltiņš, Ogres 1. vidusskolas 2. kl. skolnieks
Lenards Leščinskis Ikšķiles vidusskolas 6. kl. skolnieks
Marks Dubinskis, Ogres 1. vidusskolas 5. kl. skolnieks
Lelde Liepa, Ogres Valsts ģimnāzijas 10. kl. skolniece

Paldies dalībniekiem, viņu skolotājiem un vecākiem par atbalstu!
Paldies Ogres Centrālajai bibliotēkai par viesmīlīgo uzņemšanu, īpaši bibliotēkas vadītājai Jautrītei Mežjānei par atbalstu konkursa organizēšanā!
Paldies SIA Fazer Latvija par sarūpētajām dāvaniņām katram dalībniekam!

Zane Bēķe, ONIP interešu izglītības Teātra jomas metodiķe

Ogres novada skolēnu skatuves runas konkursa rezultāti 1.kārta (2.posms)

Iepriekšējais Ogres novada izglītības un kultūras iestāžu bērnu un jauniešu tautas deju kolektīvi tiekas radošā pasākumā “Spēlēju un dancoju”